Przejdź do treści

LECZENIE DZIĄSEŁ

PERIODONTOLOGIA

Z MYŚLĄ
O TWOICH DZIĄSŁACH

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług z zakresu periodontologii.


LICZY SIĘ CAŁÓŚĆ

Pamiętaj, że dbanie o zdrowie jamy ustnej nie ogranicza się jedynie do leczenia zębów. To o wiele więcej!
Na Twoją uwagę zasługują również dziąsła i kości (mające wspólną nazwę: przyzębie) które są przecież podstawą dla Twojego uzębienia. O ich stan troszczy się periodontologia.
periodontologia

DOWIEDZ SIĘ

CO KONKRETNIE?

W naszym gabinecie stomatologicznym w Chorzowie niwelujemy następujące dolegliwości natury periodontologicznej: próchnica, źle założone wypełnienie na powierzchni stycznej, złe uzupełnienie protetyczne lub też jego brak, nieprzyjemny zapach z ust, krwawienia dziąseł, rozchwiane zęby, przemieszczanie się zębów, powstawanie szpar między zębami, odsłonięcie szyjek zębowych, wydłużanie się koron zębów, stany zapalne kości, paradontoza prowadząca do utraty zębów i obniżenia odporności.

PROFESJONALNE NARZĘDZIA

W JAKI SPOSÓB?

Za pomocą jakich metod pozbywamy się powyższych dolegliwości? Są to m.in.: profesjonalna higienizacja w postaci skalingu naddziąsłowego oraz skalingu poddziąsłowego; kiretaż zamknięty, czyli chirurgiczny zabieg polegający na oczyszczeniu kieszonki przyzębnej z zawartości będącej przyczyną stanu zapalnego; kiretaż otwarty, a więc zabieg stosowany w przypadku głębszych kieszonek przyzębnych; szynowanie, które stosujemy tylko w wyjątkowych przypadkach – gdy rozchwianie zębów jest już znaczne i uniemożliwiające normalne funkcjonowanie; regeneracja patologicznych kieszonek dziąsłowych.
SPERSONALIZOWANE PODEJŚCIE

NIE MA TAKIEGO SAMEGO PRZYPADKU

Sposób leczenia ustalamy indywidualnie i dopasowujemy go do stopnia rozwoju Twojej choroby. Badamy głębokość kieszeni przyzębnych i wykonujemy zdjęcia rentgenowskie, które pozwalają na ocenę stanu Twoich kości. A to wszystko zupełnie bezboleśnie.
Umów się na wizytę

Zapraszamy do kontaktu także wtedy, jeśli masz jakieś pytania przed wizytą. Z chęcią na nie odpowiemy.
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2019 NOWICKIGABINET
NOWICKIGABINET
ul. Wł. Truchana 30/2
41-500 Chorzów

Wróć do spisu treści