Przejdź do treści
LECZENIE KANAŁOWE
ENDODONCJA

DAJ SWOIM ZĘBOM
DRUGIE ŻYCIE

Nie musisz się ich od razu pozbywać – sprawdź, czym jest nowoczesna endodoncja.

Leczenie kanałowe
Obecnie w stomatologii ekstrakcja, czyli wyrywanie zębów jest ostatecznością. W niektórych przypadkach możesz zachować swojego naturalnego zęba i zapobiec dodatkowym zabiegom protetycznym.

Współczesna medycyna posunęła się już tak daleko, że za pomocą różnych sposobów stara się utrzymać zęba bez negatywnych konsekwencji dla całej jamy ustnej. Jednym z takich rozwiązań jest endodoncja, czyli popularniej mówiąc, leczenie kanałowe. Coś Ci to mówi?
enodoncja

DOWIEDZ SIĘ

CO KONKRETNIE?

W NOWICKIGABINET stosujemy autorską i bardzo skuteczną metodę leczenia kanałowego. Wykorzystujemy do tego celu sprzęty najnowszej generacji i materiały stomatologiczne najwyższej jakości. Możesz mieć pewność, że oddałeś swoje zęby w ręce znakomitych specjalistów w leczeniu kanałowym.
Z MYŚLĄ O TOBIE

ZNAJOMOŚĆ OD PODSTAW

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem nieodwracalnych zmian miazgi zęba wywołanych zapaleniami lub infekcjami. Jest konieczna, kiedy stadium choroby wyklucza leczenie biologiczne, czyli np. podczas chorób miazgi, dużych ubytkach próchniczych i po złamaniach zęba. Z tego względu ważne jest, by postawić właściwą diagnozę i ocenić, czy chory ząb nadaje się jeszcze do odratowania w postaci endodoncji, czy już nie.
SZYBKO I BEZ BÓLU

ODRZUĆ BŁĘDNE PRZEKONANIA

Na temat leczenia kanałowego istnieje wiele mitów, m.in. taki, że bardzo boli i ciągnie się w nieskończoność. Nic bardziej mylnego! Dzięki naszemu znieczuleniu miejscowemu przez całe leczenie nie poczujesz dosłownie nic – oprócz ulgi po jego zakończeniu. Ponadto uratujemy Twojego zęba w przeciągu 1-2 wizyt.
Umów się na wizytę

Zapraszamy do kontaktu także wtedy, jeśli masz jakieś pytania przed wizytą. Z chęcią na nie odpowiemy.
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2019 NOWICKIGABINET
NOWICKIGABINET
ul. Wł. Truchana 30/2
41-500 Chorzów

Wróć do spisu treści